چگونه رله را با مولتی متر تست کنیم؟

چگونه رله را با مولتی متر تست کنیم؟

تست رله با مولتی متر

 

رله‌ها یکی از اجزای الکتریکی ضروری هستند که در اتومبیل‌ها، موتور سیکلت ها، سیستم‌های اتوماسیون خانگی، لوازم خانگی و بسیاری از کاربردهای دیگر برای تعویض آسان مدارهای با قدرت بالا استفاده می‌شوند.

رله ها از آنجایی که دستگاه های الکترومکانیکی هستند، در معرض سایش و پارگی زیادی میباشند (به عنوان تماس رله بین کنتاکت ها سوئیچ می شود) و در نهایت آسیب می بینند یا معیوب می شوند. بنابراین، در این مقاله با اهمیت رله، نحوه عملکرد رله و اگر با رله معیوب مواجه شدید، نحوه تست رله با مولتی متر را خواهیم آموخت.

 

رله چیست؟

رله در اصل یک کلید الکترومغناطیسی است. از یک سیم پیچ، یک قسمت متحرک و چند کنتاکت تشکیل شده است.  هنگامی که سیگنال ولتاژ پایین (و جریان کم) را روی سیم پیچ اعمال می کنیم،به یک آهنربای الکتریکی تبدیل می شود وقسمت متحرک را به سمت خود می کشد. در نتیجه قسمت متحرک از یک کنتاکت به کنتاکت دیگر تغییر می کند. اگر ولتاژ سیم پیچ را حذف کنیم، برق آن قطع می شود و دیگر آهنربای الکتریکی نیست. و قسمت متحرک به کنتاکت دیگر برمی گردد.

 

کنتاکت‌ها به‌عنوان Normally Open (NO) و Normally Closed (NC) شناخته می‌شوند. هنگامی که آهنربای الکتریکی غیرفعال است (سیم پیچ بدون انرژی است)، قسمت متحرک با کنتاکت معمولی بسته (NC) تماس پیدا می کند.  هنگامی که آهنربا الکترومغناطیس فعال است (کویل فعال است)، قسمت متحرک با کنتاکت معمولی باز (NO) تماس پیدا می کند. از آنجایی که قسمت متحرک نقطه مشترک هر دو کنتاکت NO و NC است، به عنوان COM (مخفف Common) شناخته می شود. هر سه پایانه یعنی COM، NO و NC مستقل از سیم پیچ هستند و پایانه های COM بسته به انرژی سیم پیچ بین NC یا NO سوئیچ می کنند.

رله ها در کجا استفاده می شوند؟

درک جنبه های فیزیکی و مکانیکی یک رله خوب است، اما اگر ندانید چگونه و کجا از رله ها استفاده کنید، فایده چندانی نخواهد داشت. یک برنامه ساده را در ماشین خود تصور کنید. چراغ های جلو آن هنگام غروب و شب، سوئیچ را در نزدیکی فرمان ماشین خود می‌چرخانید و چراغ‌های جلو روشن می‌شوند.

از بیرون، شبیه یک برنامه و مدار ساده به نظر می رسد. اما اگر کمی عمیق تر بگردیم، می توانیم بفهمیم که رله ها چگونه در این سناریوها مفید هستند. چراغ‌های خودروی شما دستگاه‌های پرقدرتی هستند که توانی بین 55 وات تا 100 وات یا بیشتر مصرف می‌کنند. کامپیوتر ماشین که وظیفه خواندن سوئیچ چراغ های جلو و تامین برق چراغ های جلو را بر عهده دارد، نمی تواند مستقیما برق را تامین کند زیرا یک دستگاه کم برق و ولتاژ پایین است و اگر چراغ های جلو را مستقیما به ماشین وصل کنیم می سوزد.ما باید از یک وسیله واسطه استفاده کنیم که بتواند دستورات کامپیوتر را بپذیرد و برق چراغ های جلو را تامین کند. این دستگاه رله می باشد.

اگر کامپیوتر خودرو بتواند به نحوی به سیم پیچ های رله انرژی دهد و چراغ های جلو را به ترمینال NO وصل کنیم، می توانیم به راحتی چراغ های جلو را بدون سوختن یا آسیب رساندن به هیچ جزء کنترل کنیم. این دقیقاً همان چیزی است که در یک ماشین واقعی با چراغ های جلوی آن اتفاق می افتد.

وقتی سوئیچ چراغ های جلو را در ماشین روشن می کنیم، کامپیوتر آن این کلید را می خواند و سیم پیچ رله را فعال می کند. قسمت متحرک رله موقعیت خود را تغییر می دهد و چراغ جلو روشن می شود. وقتی کلید چراغ جلو را خاموش می کنیم، کامپیوتر ماشین سیم پیچ رله را غیرفعال می کند و قسمت متحرک رله به کنتاکت پیش فرض برمی گردد.

 مقاله پیشنهاذی : چگونه رله حالت جامد بسازیم

 

مدار مثال

قبل از نگاه کردن به مدار برای مثال فوق، باید چند ویژگی مهم در مورد رله را درک کنیم. اول ولتاژ سمت پایین در سراسر سیم پیچ است. ما معمولاً رله ها را “رله 5 ولت” یا “رله 12 ولت” می نامیم. این به این معنی است که سیم پیچ رله به 5 ولت یا 12 ولت نیاز دارد تا به یک آهنربای الکتریکی تبدیل شود.

بعدی ولتاژ و جریان بار بالا (در پایانه های COM، NC و NO) است. رله‌ها معمولاً دارای رتبه‌بندی برای ولتاژ و جریان AC یا DC (یا گاهی اوقات هر دو) هستند. یک رله 12 ولتی که معمولاً استفاده می شود دارای رتبه هایی مانند 10A – 125VAC، 7A – 250VAC یا 10A 30VDC خواهد بود. این درجه بندی ها نشان دهنده حداکثر ولتاژ مجاز در پایانه های رله است.

با این همه، در اینجا یک مدار ساده است که معمولاً در اتومبیل ها برای کنترل چراغ های جلو استفاده می شود. کامپیوتر ماشین (واحد کنترل الکترونیکی یا ECU) ترانزیستور را کنترل می کند که به سیم پیچ رله متصل است. چراغ های جلو به ترمینال Normally Open (NO) رله متصل می شوند. COM به نگاتیو باتری خودرو متصل است.

چگونه یک رله را تست کنیم؟

از توضیحات بالا مشخص می شود که رله ها دستگاه های الکترونیکی بسیار مهمی هستند که دستگاه های کم مصرف مانند میکروکنترلرها را قادر می سازند دستگاه های پرقدرت را کنترل کنند. از آنجایی که رله ها دستگاه های مکانیکی هستند، ممکن است در طول زمان معیوب شوند و بررسی اینکه آیا رله به درستی کار می کند یا خیر ضروری است. اگر کار نمی کند، باید بلافاصله آن را با یک رله جدید جایگزین کنیم.

اما چگونه یک رله را تست کنیم؟ راه های مختلفی برای بررسی اینکه آیا رله مطابق انتظار کار می کند یا خیر وجود دارد. ما چند روش برای تست رله خواهیم دید و مهمتر از همه، نحوه تست رله با مولتی متر را یاد خواهیم گرفت.

چگونه یک رله را با منبع تغذیه DC تست کنیم؟

در روش اول به سادگی سیم پیچ رله را به برق می زنیم و می بینیم که آیا قسمت متحرک بین دو ترمینال سوئیچ می کند یا خیر. با فرض رله 12 ولت، پایانه های سیم پیچ را به یک منبع تغذیه 12 ولت DC یا یک باتری با سوئیچ وصل کنید.

اگر کلید را ببندیم مدار را کامل می کند و سیم پیچ را فعال می کند. این باید سوئیچ قسمت متحرک را روی تماس عادی باز کند. اگر سوئیچ را باز کنیم، قسمت متحرک باید به کنتاکت Normally Closed برگردد.

 

این یک روش ساده برای آزمایش رله ها، به ویژه رله های خودرو است، زیرا شما به راحتی به باتری 12 ولت دسترسی دارید.

چگونه رله را با مدار تست کنیم؟

برای روش بعدی یک مدار کوچک با استفاده از قطعات ساده می سازیم و تست می کنیم که آیا رله کار می کند یا خیر. این روش برای رله های مورد استفاده در مدارها و PCB ها مفید است اما می توانیم رله های خودرو را نیز تست کنیم.

 

در اینجا مدار تست رله است.

مدار تست رله

یک بار دیگر با فرض رله 12 ولت، اگر 5 ولت را به پایه بیس ترانزیستور برسانیم، روشن می شود و سیم پیچ را فعال می کند. اگر رله به درستی کار کند، کنتاکت های قسمت متحرک موقعیت را تغییر می دهند و LED را روشن می کنند.

 

چگونه رله را با مولتی متر تست کنیم؟

در نهایت نحوه تست رله را با مولتی متر خواهیم دید. این یکی از ساده ترین راه ها برای تست رله است. رله را از مدار یا ماشین خارج کنید. مولتی متر را در حالت Resistance Measurement (اهم متر) قرار دهید. اگر یک مولتی متر محدوده دستی دارید، محدوده سنج را در حداقل محدوده (200Ω یا مقدار مشابه) قرار دهید.

پراب های مولتی متر را بردارید و آنها را از طریق پایانه های سیم پیچ رله وصل کنید. برای یک سیم پیچ معمولی، مولتی متر باید بین 40 اهم تا 120 اهم بخواند. اگر سیم پیچ آسیب دیده باشد، کنتور خارج از محدوده را نشان می دهد و باید رله را تعویض کنید.

آزمایش دیگری که می توانیم با مولتی متر انجام دهیم تداوم بین سه کنتاکت پرقدرت رله است. هنگامی که رله در حالت خاموش است، ترمینال COM باید به ترمینال معمولی بسته (NC) متصل شود. اما به محض اینکه رله را روشن می کنیم، ترمینال COM سوئیچ می کند و با ترمینال Normally Open تماس برقرار می کند.

بنابراین، برای آزمایش این، مولتی متر را در حالت پیوستگی قرار دهید و در حالی که رله فعال نیست، سیم های مولتی متر را بین پایانه های COM و NC وصل کنید. در صورتی که تماس های رله سالم باشند، مولتی متر باید زنگ هشدار را روشن کند.

 

اکنون، رله را انرژی دهید و تداوم بین پایانه های COM و NO را تست کنید. اگر زنگ در هر دو حالت فعال شود، رله  سالم است. اما اگر هر آزمایشی ناموفق باشد، ممکن است رله معیوب باشد.

 

نتیجه

راهنمای مبتدی درباره رله ها، آنچه در داخل رله وجود دارد، نحوه کار رله و همچنین مکان هایی که رله ها مفید هستند. مانند هر وسیله مکانیکی، رله ها نیز مستعد آسیب هستند. ما به راحتی می توانیم یک رله را با استفاده از چندین تکنیک آزمایش کنیم و مشخص کنیم که آیا یک رله کار می کند یا خیر. همچنین نحوه تست رله با مولتی متر را یاد گرفتیم.

 

منبع : Electronics Hub

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =

مقالات مرتبط